Ala tehniline ehitus

Telgid ja madalad poodiumid

Soovitame telgid ja madalad poodiumid koos paigalduse ja/või transpordiga rentida:

Järvamaalt saada olevate tehniliste vahendite olemasolu (peamiselt toolid, pingid, lauad) kohta annab infot Ülle Müller, e-post: ylle.myller@arvamusfestival.ee, tel: +372 5152775.

Helitehnika

Helitehnika (mikrofonid, võimendus, aktiivkõlar) kasutamine tagab, et festivalimelu arutelu segama ei hakkaks.

2019. aastast pakume helitehnilist teenindust Arvamusfestivali meeskonna poolt. See tagab sujuvama asjajamise ja parema helitehnilise terviklahenduse kogu festivali alal. Keskmine pakett, mis sisaldab kogu helivõimenduseks vajalikku tehnikat ja helitehniku tööd ning helisalvestust kahel päeval, maksab ca 600 €. Arvamusfestival suudab teenindada enamuse aladest, kuid mida varem broneerida, seda kindlam.

Täpsema pakkumise saamiseks palun kirjuta ala vajadustest ja soovidest: Kristjan Kirspuu, e-post: kristjan.kirspuu@gmail.com , tel: +37256678927. Mida varem broneerida seda parem!

Juhul kui tellite helitehnika mujalt, tuleks kindlasti eelnevalt Arvamusfestivali meeskonnaga läbi rääkida heli suund – nii saame vältida helimüra tekkimist. Suurtel aladel on soovituslik kasutada rohkem kõlareid igaüks väiksema võimsusega, osad kõlarid asetada inimeste selja taha. Arvamusfestivali varasemad arutelualade korraldajad on kasutanud ja soovitavad: ProtoneMasters Grupp, EUM Noorteklubi, Global Media SystemsEstvox, Event CenterRGB, Eventech.

Arutelude salvestamine

Helitehnilise lahenduse planeerimisel arvestage kohe ka arutelu salvetamisega! Arvamusfestival soovib talletada kõik 2019. aastal toimuvad arutelud. Minimaalselt helis ja tekstis, võimalusel ka pildis. See võimaldab arutelude korraldajatel arutelusid pikendada, jagada ja kasutada talletatud materjali ka edaspidi. Arvamusfestiali poole pöördutakse veel tänagi näiteks palvega jagada mõne 2014. a toimunud arutelu salvestust või kokkuvõtteid. Uskuge, see on kauaoodatud edasiarendus! Palume alade korraldajatel selle õnnestumisesse omalt poolt kaasa aidata oma arutelude salvestamisega!

Internetiühendus

Külastajatele ja tavakasutuseks on avatud kõik mobiilside võrgud, mis on osaliselt kaetud lisatugijaamadega. Varasemalt on mitmed aruteluala korraldajad kasutanud mobiilisidevõrku ka ülekannete tegemiseks või toonud kaasa kindluse mõttes oma ruuterid.

Arvamusfestival pakub ka aruteluala korraldajatele prioritiseeritud ruutereid, millega on võimalik tagada kiirem internetiühendus ja teha oma arutelude veebiülekandeid. Täpsema pakkumise kujundame ala asukoha ja kiiruse vajaduse järgi. Selleks palume kontakteeruda Kristjan Kirspuuga, e-post: kristjan.kirspuu@gmail.com, tel: 56678927.

Toitlustus ala juures

Arvamusfestivalil on Vallimäel kohvikute ala ning Tallinna mnt ja keskväljakul sooja toidu ala. Kogemus näitab, et kohvikuid ja söögikohti kokku koondades on mugavam nii külastajal kui tulusam toiltustajal. Seetõttu me tungivalt ei soovita aruteluala juurde kohvikut/müügipunkti püsti panna. Kui te seda aga teha soovite, palun teavitage AF kuraatorit hiljemalt 17. juuniks. Alal on lubatud pakkuda tasuta kohvi ja snäkke õdusama õhustiku loomiseks.

Olulised tähtajad ning tegevused

Alates 2.maist ootame iga aruteluala tehnilise ülesehituse eest vastutajat Paidesse tutvuma oma platsiga. Eelmiste aastate kogemus näitab, et oma aruteluala kohapeal vaatamas kämise järel on kergem ala tehniline ja kujunduslik ülesehitus välja mõelda. Arvamusfestivalil kohapeal vastutab aruteluala korraldaja, kui tehniline lahendus ei sobi (telk liiga suur, tehnika vajab rohkem voolu) ja leiab kiirelt uue lahenduse. Arvamusfestivalil on võimalik tagada parim tehniline teenindus neile, kes saadavad aruteluala tehnilise kirjelduse koos elektrivõimsuse vajadusega 22.juuniks oma ala kuraatorile.

Aruteluala tehnilist ülesehitust nõustab ja füüsilist asukohta näitab kohapeal Maiko Kesküla, e-post: maiko@arvamusfestival.ee, tel: 56675859, palume aja aegsasti kokku leppida!

Palume 17. juuniks kirjeldust, millised seadmed arutelualal vajavad elektrit ja milline on nende elektrivõimsuse vajadus. Arvamusfestival korraldab igale alale elektrivalmiduse vastavalt teie vajadustele. Kõik alad saavad võrdselt 220V pikendusjuhtme 1 otsaga. Edasi jagamise pikendusjuhtmed on vajalik endal kaasa tuua. Elektrivõimsuse vajaduse hindamiseks kas saatke meile kõigi seadmete koguvajadus või eraldi kõigi seadmete nimekiri ( nt 1 kõlar, 2 veekeetjat, 1 prožektor jne). Tehnikat rentides palun küsige ka kogu tehnika tarbimisvõimsust. See info on vajalik elektrikaablite vedamiseks kogu alale ja elektrikatkestuste vältimiseks.

Kui mõtlete aruteluala tehnilise korralduse detailselt läbi ja annate meile teada 17. juuniks, siis jõuab festivaliala korraldusmeeskond teha vajalikud ettevalmistused.

 

 

<- Ala kujundus – Vaata ideid eelmistelt festivalidelt! Majutusele mõtle aegsasti! ->