Tagasi kava juurde

Tagasi Eestisse

Ürituse lava: Eesti Meedia ala

Eestis vaadatakse hästi sellele, kui meie noored välismaale haridust, oskusi, maailmakogemust omandama lähevad. Paljud jäävadki aastateks mujale. Ent siis otsustavad nad koju tagasi tulla. Kas aga kadunud poegi-tütreid ikka oodatakse pikisilmi tagasi, nagu sõnades kõlab? Kas koju tulek on lihtne ja miks mitte? Kas “Talendid koju!” on kutseks sobiv juhtlause? Räägime tagasitulekust ja sellel olevatest nähtamatutest karidest Postimehe arvamuskülgedel sel kevad-suvel ilmunud samateemalise mõttevahetuse järeltuules. 

Tegemist on vaba suvise arutelu, mitte konkreetsete meetmete väljatöötamise ega poliitikute debatiga. Ent poliitikute häält tahame sel teemal võimendada, et nad teemat ka oma töös edasi käsitlema hakkaksid. Kuid ootame elavalt osalema ka publikut ja seal, loodetavasti, olevaid tagasitulnuid, -tulijaid ja tuleku plaanijaid

Detailid

Arutelu keel: Eesti
Arutelu juht: Neeme Raud (ajakirjanik)
Osalejad: Marina Kaljurand (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Yoko Alender (Reformierakond), Mailis Reps, haridusminister (Keskerakond), Irene Käosaar (Integratsiooni Sihtasutus), Andres Herkel (Vabaerakond)
Korraldaja: