Tagasi kava juurde

Säutsukohting poliitikutega!

Ürituse lava: Sotsid (16)

Arvamusfestival 2019 tuleb välja uue aruteluformaadiga, mis paneb proovile nii poliitiku kui valija. Toimub Eesti esimene säutsukohting!

Piiratud tähemärkide arvus kiiresti muutuvas infovoos oma mõtete edastamine on saanud normiks, formaat piirab pikemat arutelu ja viib teinekord ka teineteise mittemõistmiseni. Sellele lisab omakorda hoogu teatav anonüümsus - isegi kui kirjutatakse oma nime alt, jääb küsija ja vastaja vahele mõõtmatu virtuaalruum, mis välistab teineteise tunnetamise.

Aga mis saab siis, kui samade mängureeglitega kohtume silmast silma? Küsime ja vastame piiratud ajaraamis, pikema aruteluni ei jõuagi ja hüppame kohe sisse järgmisesse ja siis järgmisesse. Vahepeal vihastame, vahepeal rõõmustame, mõni vestlus jätab külmaks; siis tahaks hoopis edasi arutada, aga tempo surub takka; uut infot viskab muudkui peale ja isegi kui tahaks edasi arutada, siis ei saa, sest keegi alati segab või toob mängu tundmatuid muutujaid.

Virtuaalkeskkonnas suheldes saab endale sobival hetkel ekraani kinni vajutada. Silmas silma säutsukohtingul see võimalus puudub. Jääd paigale või kõnnid minema? Säutsukohting on teadlik eksperiment - ootame julgeid osalema!

Registreeru - esita ksimus siin!

Detailid

Arutelu keel: Eesti
Arutelu juht:
Osalejad: Sina ise saad küsida ja osaleda. Registreeru säutsukohtingule!
Korraldaja: Arvamusfestival