Tagasi kava juurde

Saksofonikvartett SaxEst Pärdi Muusikaaias

Saksofonikvartett SAXEST
alustas tegevust 1999. aastal. Ansambli repertuaar on mitmekesine, sisaldades baroki- ja klassitsismiajastu transkriptsioone, originaalteoseid maailma heliloojatelt, eesti ja maailma nüüdismuusikat, džäss- ja soulmuusikat. SaxEsti koosseis on: Ivo Lille– sopransaksofon , Danel Aljo – altsaksofon, Lauri Sepp – tenorsaksofon ja Sulev Sommer – baritonsaksofon. Eriline koht ansambli repertuaaris on eesti heliloojatel, sh Tõnu Kõrvits, Galina Grigorjeva, Kristjan Kõrver, Ester Mägi, Helena Tulve ja Pärt Uusberg. SaxEst on välja andnud kaks heliplaati: 2003. aastal klassikalise muusika CD “Collocutio” ja 2009. aastal jõulumuusika CD “My gift to you” koos laulja ja basskitarristi James Wertsiga. Ansambel on teinud koostööd solistidega, nagu Irina Zahharenkova (klaver), Age Juurikas (klaver), Yaroslava Kozina (metsosopran), Ulla Krigul (orel), Kristel Aer (orel), Ines Maidre (orel), Virgo Sillamaa (kitarr), Madis Kari (klarnet), Indrek Vau (trompet), Siim Aimla (saksofonid), James Werts (vokaal), Pille Lill (vokaal) ja Meribel Müürsepp (vokaal). Samuti tšellokvartetiga C-Jam (Timo Steineri teose “Ring” esiettekanne), kooriga Vox Clamantis (Mirjam Tally teose „Stjärnorna“ esiettekanne) ja Eesti Filharmoonia kammerkooriga (Tõnu Kõrvitsa teose „Hümnid läänerannikult“ esiettekanne Eestis). SaxEst on andnud palju edukaid kontserte üle kogu Eesti, sealhulgas sellistel festivalidel nagu Tallinna Kammermuusika festival, Eesti Muusika Päevad, Tallinn Music Week ja Nargen Festival. SaxEst on andnud ka menukaid kontserte Euroopas ja USAs.

IVO LILLE (sopransaksofon)
on Pärnust pärit saksofonist ja helilooja. Ta on omandanud muusikamagistri ja Muusikadoktori kraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, samuti lõpetanud magistri õpingud Sibeliuse Akadeemias, Helsingis. Ta on aktiivne solist ja kammermuusik nii klassikalise kui ka jazzmuusika vallas. Ta on osalenud ja osaleb mitmete ansamblite ja orkestrite töös (ERSO, RO Estonia Orkester, NYYD Ensemble, EDBB, saksofonikvartett Saxest asutajaliige, Ivo lille Group jpt). Ta on kandnud ette ja salvestanud üle mitmekümne uudisteose.

DANEL ALJO (altsaksofon)
on tuntud peamiselt jazz-saksofonistina. Ta on lõpetanud saksofoni erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Helsingi Stadia Pop Jazz Konservatooriumi. Ta on osalenud ja osaleb paljude ansamblite ja orkestrite töös (Trump Conception, Kriminaalne Elevant, EDBB, ERSO, RO Estonia Orkester, Politsei- ja Piirivalveorkester jpt). Aastast 2007 töötab ta Eesti Politsei- ja Piirivalveorkestri saksofonirühma kontsertmeistrina. Samuti töötab ta saksofoniõpetajana Rae Huvialakoolis ja Rapla Muusikakoolis.

LAURI SEPP (tenorsaksofon)
on Tallinnast pärit saksofonist. Ta on omandanud saksofonimängu magistrikraadi Sibeliuse Akadeemiast Helsingis. Samuti lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saksofoni erialal. Ta on osalenud ja osaleb paljude ansamblite ja orkestrite koosseisudes (saksofonikvartett SaxEst asutajaliige, GlamBand, ERSO, RO Estonia Orkester, Tallinna Kammerorkester, EDBB jpt). Aastast 2003 on ta saksofoniõpetaja G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, aastast 2013 on ta ka samas koolis praktikajuht-kontserdikorraldaja. Samuti õpetab ta saksofoni Gustav Adolfi Muusikakoolis.

SULEV SOMMER (baritonsaksofon)
on Tapalt pärit saksofonist. Ta on lõpetanud saksofoni erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Ta on osalenud ja osaleb paljude ansamblite ja orkestrite kooseisudes (saksofonikvartett SaxEst asutajaliige, EDBB, ERSO, RO Estonia orkester, Tallinna Kammerorkester jpt). 1993–2016 töötas ta Eesti Kaitsejõudude orkestri saksofonirühma kontsertmeistrina. Hetkel töötab ta saksofoniõpetajana Tallinna Nõmme Muusikakoolis ja G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis.

Üritus Facebookis

Detailid

Kuupäev: 11.08.2017
Kellaaeg: 18.00-19.00
Ürituse lava: Paide linn
Arutelu keel: Eesti
Arutelu juht:
Osalejad: Saksofonikvartett SaxEst
Korraldaja: Paide Kultuurikeskus
ylle.myller@paidekultuurikeskus.ee