Tagasi kava juurde

Näitus "Ruuminihe"

Tallinna tn 13 on võimalik näha: 
Rein Muuluka tööd „Matkur 1“, mis kutsub inimesi avastama üle Eesti asetsevaid mahajäetud paiku, neid oma sammudega kulutama ja endaga kaasa võtma. 
Kati Otsa tööd „Olendid“, mis seisneb ruumide kohal kõrguva pööningu all teadmatuse seisundit ja teadvustamise protsessi kehastavate olendite kuvamises.
Katrin Enni tööd „Ruum nr 24“, mis nihestab ruumi selles peituvate elementide ja mustrite kordamisega lõputu visualiseeringuna. Maha jäetud ruumis leiduvad elemendid elustatakse 3D-mudelitena ning kuvatakse külastajatele ruumi nihestava visualisatsioonina. 
Kati Otsa tööd „Raam“, mis juhib tähelepanu hoone lagunemise protsessis paljastuvatele ajaloost jutustavatatele kihistustele, mis kooruvad lahti ruumi seintel. Lihtsate markeeringute kaudu kadreeritakse näitusekülastaja tähelepanu tühja ruumi kui kunstiteose fragmentidele, detailidele.
Kati Otsa tööd „Kaja“, mis on kõiki näitusekülastajaid kaasav ja teose osaks muutev helisid peegeldav installatsioon.
Kati Otsa töö „Hingus“ on ainus maja väljastpooltki elustav ja nähtav teos, mis seisneb maja hingama panemises läbi kaugeleulatuvate ja lehvivate kardinate asetamise maja teise korruse fassaadile akende ette.

Neile lisandub Ruumiringluse enda väljapanek mahajäetud ruumide ja vahekasutuse teemal.
Täname Eesti Kultuurkapitali.
Näituse avamine toimub 9.08 kl 18.00

Üritus Facebookis

Detailid

Kuupäev: 11.08.2017
Kellaaeg: 10.00-22.00
Ürituse lava: Ruuminihe Arvamusfestivalil
Arutelu keel: Eesti
Arutelu juht:
Osalejad: Rein Muuluka, Kati Ots, Katrin Enni, Ruumiringlus
Korraldaja: Ruumiringlus
laidlamartin@gmail.com