Muuda oma arutelu rahvaalgatus.ee kaudu nähtavamaks

Jätka arutelu või vii hea lahendus Riigikokku – Rahvaalgatus.ee

Mõtle juba praegu sellele, et sajad osalejad on oma arvamused ja ettepanekud välja öelnud teie korraldatud arutelul Arvamusfestivalil. Kui festivalijärgsed emotsioonid ja mõtted on settinud ning käes edasise tööplaan tegemise aeg, siis tasub Arvamusfestivalil algatatud teemaga jätkata.
Soovitame arutelude korraldajatel oma aruteluteema edasi viimist Rahvaalgatus.ee lehele.

Rahvaalgatusveebis saate kirja panna oma ettepaneku(d), kutsuda teisi kaasa arutama, kaasautoritega pöördumise teksti koostada, valminud pöördumisele digiallkirju koguda ning vähemalt 1000 allkirjaga pöördumine ühe klikiga Riigikogule saata. Kusjuures parlamendi komisjonid peavad pöördumist arutama ja sellele vastama.

Rahvaalgatus.ee kahe tegevusaasta jooksul on algatustele digiallkirjade kogumine ja algatuste edastamine hästi käivitunud: 16 algatust saadeti Riigikokku, kõik võeti menetlusse, koguti ca 33 tuhat allkirja.

NB! Arvamusfestivalilt koorunud arutelud saavad rahvaalgatus.ee-l eraldi esile tõstetud. Festivali korraldusmeeskond jagab neid algatusi ka oma sotsiaalmeedia kanalites – aidates seeläbi saada teil nii tähelepanu kui ka hääli oma ettepanekutele.

Alustamine on lihtne – rahvaalgatus.ee keskkonnas tuleks koostada probleemi ja lahendusettepanekuid tutvustav tekst. Ei ole vaja seaduseelnõud. Oluline on, et lõplikud ettepanekud oleksid ladusalt loetavad. Levitage oma teksti – iga tekst saab endale oma lingi, mida saab e-kirjades, sotsiaalmeedias, Skype’i vestlustes jm kanalites levitada. Kutsuge kaasautoreid teksti koos looma ja kõiki ideid kommentaariumisse kirjutama!

Leiad juhendvideod siit.

Võtke ühendust Rahvaalgatus.ee projektijuhi Maarja-Leenaga, kes vastab igale teie küsimusele maarjaleena@rahvaalgatus.ee

Teie teema on oluline. Teie ettepanekud võivad muuta maailma. Alusta julgelt siit!