Enne festivali

Siit leiad informatsiooni, juhiseid ning soovitusi, mida vajad Arvamusfestivalil aruteluala ja arutelude korraldamiseks.

  • Mis on aruteluala?

    Arutelu- ehk teemaala on ühele valdkonnale, teemale või probleemile keskendunud modereeritud arutelude ala, mille korraldavad ühiselt festivalil osalevad organisatsioonid, kelleks võivad olla vabaühendused, ettevõtted, avaliku sektori asutused või meediakanalid. Teemaalad komplekteerib Arvamusfestivali meeskond lähtuvalt sellest, milliseid arutelude teemasid pakutakse avalikus ideekorjes. Aruteluala võib olla ühe- või kahepäevane, mõlemal päeval saab toimuda ühel alal 4–5 arutelu. Ühel alal toimuvad arutelud täiendavad üksteist, ideaalis on neil ka ühine katussõnum.

    Aruteluala korraldamine eeldab organisatsioonide omavahelist koostööd, kõikide osapoolte panust ja omavahelist rollijaotust. Arvamusfestivali meeskond ootab, et iga aruteluala korraldajad valiks endi seast

    1. Aruteluala tehnilise juhi, kelle ülesanne on vedada ja koordineerida aruteluala disainimist, tehniliste lahenduste valikut ja ala üles ehitamist.

    ja

    2. Aruteluala turunduse eest vastutava isiku, kellega Arvamusfestivali meeskond saab koordineerida konkreetse ala turundustegevusi (eelkõige sotsiaalmeedias).

    Arvamusfestival omalt poolt määrab igale arutelualale koordinaatori, kes on arutelukorraldajate parem käsi nii aruteluala loomisel kui arutelude ettevalmistamisel.

  • Programmi ülesehitus ja maht

    2024. aasta Arvamusfestivali programmi moodustavad 20 arutelualal kahe päeva jooksul toimuvad ca 170 arutelu. Milline festivali programm on ja kuidas selle sisu kujuneb loe SIIT.

  • Aruteludisain

    Üks arutelu jaguneb laias laastus kolme etappi: esiteks eeltöö, teiseks arutelu ise ja kolmandaks järeltöö. Põnevaid ja tulemuslikke arutelusid iseloomustab teadlik eeltöö ehk aruteludisain, mille käigus mõeldakse läbi miks, mida ja kuidas kavandatava arutelu puhul tehakse.

    Loe täpsemat infot edasi SIIT.

  • Aruteluformaadid

    Hoolikalt valitud aruteluformaat on arutelule seatud eesmärgi ja ootuste täitmise eelduseks. Arvamusfestivali head partnerid DD Stratlab, Change Consulting, SpeakSmart ja Eesti Väitlusselts on just festivali arutelukorraldajatele mõeldes pannud kokku valiku aruteluformaate, mille seast julgustame kõiki endale sobivaimat välja valima.

    Loe formaatide kohta täpsemalt ning leia enda ideele sobiv aruteluformaat SIIT.

  • Paneelide mitmekesistamine

    Kui sinu arutelu eesmärgi täitmiseks sobib kõige paremini paneeldiskussioon, ent soovid seda erinevate väikeste harjutuste või lihtsate minimeetodite abil elavdada, uuri võimaluste kohta lähemalt SIIT.

  • Festivali tugi arutelukorraldajatele

    Arutelu toomine Arvamusfestivalile võiks iga arutelukorraldaja jaoks olla sujuv ja tore protsess. Igal aastal jõuavad arutelualadele sisu looma erineva festivalikogemusega, erinevate oskustega, erinevate võimalustega ja erinevate vajadustega korraldajad. Arvamusfestivali meeskond annab oma parima, et kõik arutelukorraldajad saaksid festivali alasid ja arutelusid ette valmistades just nii palju tuge kui neil vaja. 

    Kuidas täpselt arutelukorraldajaid toetame, loe lähemalt SIIT.

  • Aruteluala korraldamise kulud

    Arvamusfestival sünnib toetajate ja arutelude korraldajate ühise panuse tulemusel. Festival tagab omalt poolt aladele baasvajadused, kuid mitte finantse teemaalade korralduseks ja ülesehituseks. See tuleb ühiselt ühe teemaala arutelude korraldajatel leida ja ära jagada. 

    Täpsema informatsiooni aruteluala korraldamise kulude ja nende suuruse osas leiad SIIT.

  • Aruteluala kujundus ja ehitus

    Arvamusfestivali aruteluala kujundus peab vastama ala ja atmosfääri üldistele kujunduspõhimõtetele ning ala ehitus hõlmab endas mitmeid tähtsaid detaile ja asjaajamisi.

    Kõike vajalikku saad täpsemalt lugeda SIIT.

    Erinevaid näiteid ja varasemate aastate festivali teemaalasid on võimalik vaadata Arvamusfestivali Flickr galeriist. See on ka hea koht inspiratsiooni ammutamiseks, et töö täie hooga käima lükata.

  • Majutus

    Paides ja Järvamaal majutuskohti napib, mistõttu soovitame majutuse oma arutelu(ala) korraldajatele ja kutsutud osalejatele korraldada võimalikult varakult.

    Nii reede kui laupäeva õhtul võtab arutelude lõppedes Paide Vallimäe ja Keskväljaku üle mõnus ja meeleolukas kultuuriprogramm. Saab teatrit, filmi, muusikat, tantsu. Tasub jääda ööseks ja osaleda mõlemal päeval!

    Täpsema info majutusvõimaluste kohta leiad SIIT.

  • Aruteluala turundus ja kommunikatsioon

    Iga arutelu korraldaja vastutab enda arutelu turunduse eest ja sinna inimeste kutsumise eest. Ühiselt teeme aga Facebooki event’id, mida sisustavad ala korraldajad koos.

    Täpsema informatsiooni turundusvõimaluste ja soovituste kohta leiad SIIT.

Olulised kuupäevad:

4.– 17. märts – avalik ideekorje. NB! Ideekorjes osalemise eeldus on arutelu korraldaja või esindaja füüsiline kohalolek Paides Start sündmusel.

18. aprill – Arvamusfestival 2024 Start päev Paides. Suur stardisündmus 2024. aasta Arvamusfestivali programmile, kuhu ootame osalema kõiki arutelude korraldajaid. Sündmusel saate tuttavaks teiste arutelude korraldajatega ning ülevaate ala korraldusprotsessist ja ajakavast.

22. aprill – 12. mai – arutelualade korraldajate kohtumised Paide Vallimäel. Koos Arvamusfestivali meeskonnaga vaadatakse üle alade võimalused ning korraldajate vajadused.

10. juuni – aruteluala tehnilise info (kujundus, tehnilised partnerid, vajadused jne) ja arutelude detailide (pealkiri, lühikirjelfus, osalejad, arutelujuhi nimi jne) esitamise tähtaeg.

2. juuli – Arvamusfestivali kava avalikustamine. Korraldajate enda poolt teemaala ja arutelude kommunikatsiooni algus.

7.-8. august – arutelualade ülesehitus festivali alal.

9.-10. august – Arvamusfestival 2024 Paides.

10.-11. august – arutelualade koristus festivali alal.

Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Arvamusfestivali meened

Kvaliteetne, korduvkasutatav ja keskkonnasõbralik Eesti disain Arvamusfestivali sümboolikaga.
Osta

Tule toetajaks!

Sul on võimalus aidata arendada Eesti arvamuskultuuri, toetades festivali korraldamist ühekordse või võimalusel ka püsiannetusega.
ANNETA FESTIVALILE