Back to the schedule

Tantsulavastus "Olmeulmad: Koosolek" Arvamusfestivalil

Stage: Arvamusfestivali Kultuuriprogramm

Arolin Raudva, Maarja Tõnissoni, Age Linkmanni ning Raho Aadla ühine tantsulavastus, mis leiab aset Paide vanas Tütarlastegümnaasiumis, aadressil Posti 12.

Kollektiiv Olmeulmad on tuntud oma kohaspetsiifiliste ja fantaasiaküllaste lavastuste poolest.
“Olmeulmad: KOOSOLEK” on spetsiaalselt Arvamusfestivali jaoks loodud performatiivne situatisoon. Inspiratsiooniks on olmetemaatika ja selle rütmilisus. Tähelepanu on suunatud detailist võimendatud ulma, mis avaldub etendajate liikumises, mis muutub kõnekaks dialoogis ruumi ja publikuga.

Üheltpoolt tähistab KOOSOLEK ühist koosviibimist ja koos olemise eri viiside uurimist. Tugeva kehalise fookusega liigume nii argisemaid kui kunstilise võimenduse ja abstraktsiooni tasandeid mööda. Samas märgib KOOSOLEK meile igapäevast tuttavat arutelu vormi, mis kuulub ka Olmeulmad kollektiivi ühisloome ja prooviprotsessi juurde. Need koosolekud on nii pidulikud kui töised. Arvamusfestivalil kutsume inimesed osa saama vabas ja tantsulises vormis elavast dialoogist. Toome vaatajateni  oma varasemat meeli virgutavat  loomingut, segades seda kohapeal avaneva ruumi- ja meluoluga. 
 
Koosolek toimub kõikide inimeste vahel ühes ruumis. Kõne alla tuleb kõik, mis ruumis juhtub - minevik mõjutab ja suunab. Võtame vanad teemad üles ja vaatame neid uue pilguga, käsitleme teemasi teisiti. Mis oleks kui...? Ja nii küsides sünnivadki uued lood, mida saab ainult siis näha, kui ise kohale tulla

Details

Arutelu keel: Eesti
Arutelu juht:
Participants: Arolin Raudva, Maarja Tõnissoni, Age Linkmann, Raho Aadla
Korraldaja: