UUS! Aruteludisaini e-õppe kursus

Selle aasta Arvamusfestivali kavas konkureerivad taaskord piiratud hulgale tähelepanule ja ajale hulk omapäraseid arutelusid. Ole uhke, et Sinu arutelu on üks nendest!

Arvamusfestivalil arutelu korraldamine ja läbiviimine on hea võimalus Sinu organisatsioonil tutvustada ja tõstatada oluline teema ning tuua see Eesti ühiskonna ette sisukal ja huvitaval viisil. Hea arutelu algab põhjalikust ettevalmistusest ning seetõttu toob Arvamusfestivali partner SpeakSmart Sinuni sel aastal taas aruteludisaini õppe, aga sel korral uuel kujul – mugava ja sisuka  e-õppe kursusena!

Aruteludisaini e-õpe koosneb kolmest 15-20 minutilisest videost, mille käigus koolitaja aitab Sul samm-sammuliselt läbi teha enda arutelu disain. E-õpe koosneb kolmest videost, mille teemadeks on:

 1. video: teema raamistamine, teema probleem, arutelu eesmärk, teema avamine;
 2. video: arutelu formaadi valik, formaati lühitutvustused, arutelukava koostamine, arutelu kontekst ja praktilised küsimused arutelu korraldamisel;
 3. video: moderaatori ja esinejate valik, osalejate kaasamine, arutelueelne riskianalüüs, arutelu kokkuvõtted.

Peale e-õppe on Sul võimalik valida kohtumine SpeakSmart moderaatoriga, kes tagasisidestab Sinu arutelukava ja vastab Sinu arutelu spetsiifilistele küsimustele. Selliseid 45-minutilisi personaalseid järelkohtumisi võimaldame nii näost näkku Telliskivi Loomelinnakus, e-kanalite kaudu (nt Google Hangouts, Skype, Messenger) ja ka e-posti või telefoni abiga. Seega geograafia tõttu kohtumised olemata ei jää!

E-õppe videot viib läbi SpeakSmart koolitaja ja moderaator Marleen Pedjasaar, kes on SpeakSmart aruteludisaini ja -juhtimise koolitaja ning moderaatorina juhtinud palju erinevaid konverentse, seminare, koosolekuid, väitluseid ning koolitanud viimase 3 aasta jooksul Arvamusfestivali arutelude korraldajaid ja moderaatoreid.

Nende videotega töötamise tulemusel:

 • tead teemaomanikuna, mis on Su arutelu eesmärk ja kuidas paremini mõtestada teemat lahti;
 • tead, kuidas arutelu sisukalt üles ehitada ja valida sobilik formaat;
 • tead, kuidas valida hea moderaator ja temaga koostööd alustada;
 • oled koostanud videot vaadates oma teema arutelukava;
 • oled saanud personaalset tagasisidet oma Arvamusfestivali arutelu kavale ja vastused video vaatamise käigus tekkinud küsimustele (juhul kui on tellitud video koos järelkohtumisega).

Võimalik on valida kahe paketi vahel:

 1. Telli ainult e-õppe kursus. 30 eurot / inimene (koos käibemaksuga). Telli video SIIT.
 2. Telli e-õpe koos järelkohtumisega. 100 eurot / inimene (koos käibemaksuga). Telli video koos järelkohtumisega SIIT.

Videoid on võimalik tellida ja vaadata kuni festivalipäevani välja.

E-õppe videote üldised tingimused:

 • Videote ligipääs avatakse arve tasumisel.
 • E-õppe ligipääs on personaalne ja kehtib viieks sisselogimise korraks.
 • Videote jagamine, allalaadimine ja ärilisel eesmärgil kasutamine ei ole lubatud.

 

SpeakSmart on Arvamusfestivali arutelulabori partner.