Enne festivali

Leiad siit informatsiooni, juhised ja head soovitused, mida vajad Arvamusfestivalil aruteluala ja arutelude korraldamiseks.

Ideekorje 2018

Arvamusfestivali programm sünnib erinevate tegevusvaldkondade esindajate ja huvirühmade poolt pakutud aruteluideest. Kuuenda Arvamusfestivali ideekorje toimus jaanuaris 2018. Nagu ikka, ootasime ettepanekuid ja ideid, millised teemad ja arutelud võiksid toimuda Arvamusfestivalil.

Ootame ettepanekuid nii Arvamusfestivalile Paides, kui ka [eel]arvamusfestivalidele Hiiumaal ning Kagu-Eestis. Lisaks aruteludele ootame ka arutelualade täiskontseptsioone ehk kutsume üles juba otsima koostööpartnereid, kellega koos tuua festivalile sünergilise programmiga ala.

Mis saab edasi?

Veebruaris – Arvamusfestivali meeskond töötab laekunud ideed läbi ja koostab esialgse programmi.

Märtsis – AF2018 start! Võtame ühendust ideede esitajatega, anname tagasisidet ja alustame ühiselt Arvamusfestivali programmi ettevalistusi.

Aprillis ja augustis – tegutseb aruteluvormide labor, toimuvad koolitused ja nõustamine ägedate formaatide planeerimiseks festivalile.

Mai lõpus – lõpliku aruteluala programmi esitamine Arvamusfestivali programmitiimile. Arvamusfestivalile tuleb teatada arutelu algusaeg, täpne pealkiri, esinejate ja moderaatori(te) nimed, aruteluvormi kirjeldus. Informatsioon läheb Arvamusfestivali kavasse (veebileht, äpp, paberkava). Samuti on hiljemalt mai lõpuks valmis teie ala kommunikatsiooniplaan ja saadetud festivali meediameeskonnale tutvumiseks ning sünergia loomiseks.

4.  juuni – Arvamusfestivali kava on avalikustatud!

22. juuni – Arvamusfestivali programmitiimile info andmine, milline on aruteluala tehniline lahendus (telk/varjualune, kogu tehnika ja elektrivajadus, toolid-lauad jm sisustus, ruumilised erilahendused).

Altpoolt leiad 2017.a näitel täpsemad juhised, millised on Arvamusfestivali programmitiimi ja osalejate ootused sisule ja Sinu kui arutelukorraldaja võimalused. 2018. aastal toimuvad mõned muudatused, millest informeerime korraldajaid hiljemalt märtsi alguses – kindlasti enne, kui teete lõpliku otsuse Arvamusfestialil osaleda.

  1. Mis on aruteluala?
  2. Programmi ülesehitus ja maht
  3. Arutelude ettevalmistamine
  4. Mitmekesista oma arutelu
  5. Rahvaalgatus.ee abil seadusemuudatuseni
  6. Aruteluaala korraldamise kulud
  7. Aruteluala kujundus
  8. Arutelu turundus, reklaam ja kommunikatsioon
  9. Majutus